Switch to desktop Register Login

Novosti

EURO 2012: Hrvatska poražena, ali ne i osramoćena

navijaci

Hrvatska nogometna reprezentacija je poražena, ali ne i ponižena. Na žalost, sa strepnjom očekivan susret 'vatrenih' i aktualnih europskih i svjetskih prvaka, Španjolske, završio je minimalnom pobjedom Španjolaca od 1:0, zahvaljujući pogotku igrača Seville, Jesusa Navasa, u 88. minuti.

Premda impresionirani jačim protivnikom na papiru, hrvatski reprezentativci pružili su solidan otpor Furiji, a drugoj polovici drugog poluvremena čak su preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata opasno ugrozili vrata španjolskog golmana Ikera Casillasa. Na žalost, u nogometu se promašene prilike plaćaju, a iskusni Španjolci su to znali iskoristiti.

Ovim porazom 'vatreni' su se oprostili od EURO-a 2012., a iz skupine C u četvrtfinale prolaze vodeća reprezentacija skupine, Španjolska, te Italija koja je svladala Irsku s rezultatom 2:0. Neposredno nakon završetka susreta izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, Slaven Bilić, izjavio je: 'Znali smo da igramo sa svjetskim i europskim pravcima. Koncentrirano smo se ranili i to je funkcioniralo odlično, a znali smo i da će nam se pružiti i neke prilike. Naravno, ne previše, ali dvije, tri smo dočekali... Na žalost, nije išlo'.

Bilić se također osvrnuo na suđenje njemačkog suca Wolfganga Starka kojem će se nogometni analitičari u Hrvatskoj sigurno još dugo vraćati. 'I ja i igrači stekli smo dojam da se njima sve sudi, a nama ništa.' Uz to je nadodao: 'Ne krijem da sam došao osvojiti naslov prvaka Europe koji nije napravljen, iako je dojam fenomenalan... Ostavljam fantastičnu generaciju koja je u usponu, pojavit će se i neki novi igrači pa nema straha za hrvatsku reprezentaciju.'

Sudeći po pokazanome, rekli bi da prostora za napredak definitivno ima, no jednako tako možemo zadržati određenu dozu optimizma. Ipak, s nekim novim izbornikom. Slavenu Biliću ovo je bila posljednja utakmica na klupi hrvatske nacionalne vrste te njegov osmi poraz u ukupno 65 susreta. Slavene, hvala ti! Dečki, niste nas osramotili...